Паническите атаки представляват внезапни емоции на силен страх и ужас, които настъпват без предупреждение. Те могат да бъдат причинени от различни фактори и могат сериозно да попречат на нормалното ежедневие на човек. Паническата атаката не е животозастрашаващо състояние, но ако не се лекува, може да доведе до различни заболявания.
Огромна част от хората страдат от панически атаки. Стресът на съвременния живот е един от основните виновници за това, а в последно време паник атаките зачестяват и в резултат от Ковид пандемията. Паник атаките могат да бъдат временно състояние, причинено от настъпваща промяна в живота, която е довела до стрес. Но могат да бъдат и често проявление в нашето ежедневие до степен, в която да възпрепятстват нормалните ни дейности. Проблемът при паник атаките е, че те не могат да бъдат предвидени, имат различна периодичност и различна степен на сила.
В Healthix център предлагаме перманентно решение на паник атаките чрез индивидуални невротерапии, които подобряват активността на мозъка, изграждат нови мозъчни връзки и балансират функциите.
Какви са симптомите на паник атаките?
При всеки човек симптомите могат да варират между следните:
- Недостиг на въздух
- Потене
- Силно сърцебиене
- Болка в гърдите
- Треперене
- Световъртеж
- Припадъци
Хората с по-тежки панически разстройства се страхуват да пътуват сами, изпитват затруднения при вземането на решения дори за незначителни въпроси и дори може да не се чувстват в безопасност в дома си. Силните паник атаки могат дори да накарат потърпевшия да помисли, че претърпява инфаркт.
Какви са причините за паническите атаки?
Причините често се различават и е трудно да бъдат установени, тъй като самите пациенти не могат да определят какво точно е отключило паник атаките.
Ето какви могат да бъдат те:
- Наследствен фактор
- Съществена промяна в живота, водеща до стрес
- Проблеми във функцията на щитовидната жлеза
- Ниско ниво на кръвната захар
- Използване на стимуланти като кофеин, енергийни напитки, кокаин и др.
- Внезапно спиране на някои лекарства
- Депресия
- Ниско самочувствие
Проучване, изследващо паническите разстройства на Образователния и изследователски институт в Ченай характеризира лицата, страдащи от паническо разстройство в няколко различни категории.
- Хора със здравословен и щастлив живот
- Хора, страдащи от социална фобия
- Хора, страдащи от депресия
- В по-редки случаи може да възникне и поради наследствени причини
Как да се излекуваме от паник атаките?
Има различни видове лечения на паник атаките с различна степен на ефективност.
Ето какви са те:
- Лекарства – успокоителни, антидепресанти
- Хомеопатия
- Аюрведа
- Невротерапия
Невротерапия – как ни помага?
Невротерапията е разпространен метод на лечение в по-развитите западни страни. Мозъчната терапия има за цел да помогне на човек да се научи съзнателно да повлиява своите физиологични процеси. Целта е мозъкът да се балансира и да се подобрят неговите функции, с помощта на 21-канален електроенцефалограф с QEEG Loreta и безжична шапка.
За да се разбере и анализира състоянието на мозъка, първо се извършва диагностика чрез апаратурата, с помощта на която се визуализират мозъчните вълни и се проследяват от специалист. След като е извършена диагностика на мозъка, се прави подробен анализ на състоянието и функциите на мозъка и мозъчните връзки. След това се създава индивидуален комплекс от терапии спрямо състоянието на мозъка на пациента и процесите, които имат нужда от подобрение.
По време на процедурите се поставя безжична шапка, която визуализира мозъчните вълни на специален хардуер. Терапираният вижда мултимедийна игра и има за задача волево да промени определени параметри. Специалист в центъра следи мозъчната активност и насочва пациента.
Невротерапията служи за тренинг на мозъка за подобряване на способностите и контрола на процесите в него, лекува психологични, психични, неврологични заболявания и помага за личностно развитие.
За безплатна консултация, можете да се свържете с нас на тел: 0889 779 990.